Polish English Russian

Witam na stronie WarsawGuide.com.pl i zapraszam do zapoznania się z ofertą.
Rober Cymborski. Kontakt tel.: 507 100 657 email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

FacebookTwitterRSS Feed
';

Kurjer Warszawski 14.05.1884 Środa, nr 133a,b

Ulica Świętojańska z powodu układania na niej nowego bruku z kamienia norweskiego, dla komunikacji kołowej zamkniętą została.

W ogrodzie Saskim przy wszystkich siedmiu bramach przystąpiono do budowy nowych strażnic policyjnych.

Z Krakowa donoszą nam, iż podczas Zielonych Świat, t. j. w dniach 1-go i 2-go czerwca r. b. urządzony zostanie zjazd do kopalni soli w Wieliczce, która w tym celu rzęsiście oświetloną będzie.

Indyjskie potrawy. Przebywający w Warszawie członkowie sławnego czerwono-skórego plemienia Sioux, nie pożerają żywych kur, kotów i królików, jak to zwykle czynią podrabiani jarmarczni indjanie. Zyją oni owszem bardzo skromnie. Mięso wołowe pocięte w plastry i pokrajane w kostki, chleb również w kostki pokrajany i ceber wody – oto obiad synów puszczy. W dodatku czarna kawa, w której bardzo zasmakowali indjanie, zresztą nic więcej... Wódkę wprawdzie namiętnie lubią, lecz tu w Europie jest im wzbronioną, gdyż zanadto rozpala ich fantazję i czyni ich niebezpiecznymi awanturnikami... Zresztą indjanie zachowują się nader przyzwoicie, są uważni i usposobienia wielce przyjacielskiego.

Towarzystwo tramwajowe dla wygody oczekujących na stacjach pasażerów zamierza pobudować obszerne pawilony drewniane na stacjach: towarowej, Powązkach i Woli. Nadto dla zapewnienia regularniejszej komunikacji na linji Mokotów-Powązki, na placu Trzech Krzyży zbudowaną będzie osobna zwrotnica. Zwrotnica ta urządzoną zostanie po lewej stronie, idąc ku alejom.

Zadzwoń 507 100 657