Polish English Russian

Witam na stronie WarsawGuide.com.pl i zapraszam do zapoznania się z ofertą.
Rober Cymborski. Kontakt tel.: 507 100 657 email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

FacebookTwitterRSS Feed
';

Stolica 5.05.1974, nr 18

ZASTOSOWANIE DLA PEREŁKI ARCHITEKTURY Na Placu Unii Lubelskiej mamy dwie perełki zabytkowej architektury: klasycystyczne rogatki Kubickiego z początku ubiegłego stulecia. W jednej z nich umieszczono ekspedycję MZK, dla drugiej nie znaleziono lepszego przeznaczenia, jak ustęp publiczny. Decyzja dziwna, ale w ówczesnych warunkach można ją było jakoś usprawiedliwić. Czekaliśmy cierpliwie na remont, proponując urządzenie w tej rogatce jakiejś placówki kulturalnej: wystawy, kiosku „Ruchu”, RSW „Prasy” czy czegoś takiego. Ekspedycja w drugiej rogatce mogłaby zostać, jako zbliżona do pierwotnej funkcji pawilonu. I doczekaliśmy się remontu oraz decyzji salomonowej: ekspedycja będzie zabrana, a klozet zostanie. Nigdy nie występowaliśmy przeciw urządzeniom sanitarnym w Warszawie, wciąż żenująco niedostatecznym. W tym przypadku musimy wystąpić. Podnosi się niemożność budowy innego w.c. w pobliżu. W czasie, kiedy budujemy Trasę Łazienkowską i Toruńską nie możemy uwierzyć w taką niemożność. Natomiast upiększenie klozetem najcenniejszego w okolicy reliktu architektury na pewno nie zgadza się z programem „Ratujmy zabytki”.

Osiedle „Piaski” gotowe Na początku bieżącego roku pisaliśmy o budowie nowoczesnego osiedla mieszkaniowego „Piaski”. Obecnie po niespełna czterech latach budowy trwają prace wykończeniowe przy wznoszeniu tego osiedla. Pierwsi lokatorzy już wprowadzają się do dwóch ostatnich bloków. W całym osiedlu będzie mieszkało 20 tysięcy ludzi. Oprócz budynków mieszkalnych wzniesiono dwie szkoły, trzy przedszkola, żłobek oraz sklepy i nowoczesny SAM spożywczy. W osiedlu czynny jest urząd pocztowy, apteka, zakłady fryzjerskie, itp.

Zadzwoń 507 100 657