Polish English Russian

Witam na stronie WarsawGuide.com.pl i zapraszam do zapoznania się z ofertą.
Rober Cymborski. Kontakt tel.: 507 100 657 email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

FacebookTwitterRSS Feed
';

Kurjer Warszawski 30.04.1884 Środa, nr 119a,b

Zuchwalstwo stróżów. Na placu Grzybowskim przechodzący J. W. obryzgany został błotem przez zamiatającego stróża Wincentego Z. Stróż na zwróconą sobie uwagę, zamiast przeprosić przechodnia, wszczął kłótnię i zamierzył się na W. miotłą. W. wezwał policji, zanim jednak organ porządku publicznego zdołał nadejść, w pomoc stróżowi Z., przyszedł jego kolega po miotle Feliks P. Obaj stróże rzucili się na W., którego przewrócili w błoto i kijami od mioteł bili po głowie. Ofiara zuchwalstwa stróżów zalał się krwią i w stanie nieprzytomnym został odwieziony do szpitala. Zuchwałych rycerzy miotły aresztowano.

Kilkunastu właścicieli posesyj, zamieszkałych za rogatką wolską na drodze Górczewskiej, wniosłodo magistratu podanie o wcielenie ich posesyj do miasta . Magistrat odpowiedział, iż życzeniu temu nie może zadość uczynić, albowiem sporządził już plan tych wszystkich miejscowości, które mają być włączone do terytorjum miasta. Sprawa przyłączenia ułożoną została po porozumieniu się z miejscowemi władzami gminnemi, wskutek którego tylko grunta, leżące pomiędzy wałem miejskim i linją kolei obwodowej, zostaną przyłączone do miasta.

Zadzwoń 507 100 657