Polish English Russian

Witam na stronie WarsawGuide.com.pl i zapraszam do zapoznania się z ofertą.
Rober Cymborski. Kontakt tel.: 507 100 657 email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

FacebookTwitterRSS Feed
';

Stolica 16.04.1989, nr 16

Handel na Żoliborzu

W ubiegłym roku na Żoliborzu było czynnych 430 placówek handlu detalicznego. W nadchodzącym sezonie letnim zostanie uruchomione dodatkowo prawie 100 punktów sprzedających warzywa i owoce. Dotyczyć to będzie głównie nowych osiedli. Finalizuje się też projekt oddania sklepu przy ul. Potockiej „Sofixowi”, znanemu z dobrej jakości obuwia dla dzieci i dorosłych.

Trucizna w spalinach

Warszawskie powietrze jest bardzo zanieczyszczone trującymi spalinami. Najbardziej zagrożone jest śródmieście, rejon ulicy Świerczewskiego, ul. Okrzei na Pradze i most Śląsko-Dąbrowski, na którym dochodzi do 10-krotnego przekroczenia dopuszczalnego stężenia tlenku węgla. Największe stężenie tlenku azotu występuje w rejonie Al. Jerozolimskich od ul. Chałubińskiego do Marszałkowskiej. Związki ołowiu podtruwają prawie całe miasto, ale najwięcej jest ich w śródmieściu.

Zadzwoń 507 100 657