Polish English Russian

Witam na stronie WarsawGuide.com.pl i zapraszam do zapoznania się z ofertą.
Rober Cymborski. Kontakt tel.: 507 100 657 email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

FacebookTwitterRSS Feed
';

Kurjer Warszawski 5.03.1884 Środa, nr 65a,b

Słyszeliśmy o powziętym projekcie utworzenia nowej kategorji sług bezpieczeństwa. Będą to „starsi stróże” po dwóch w każdym rewirze, mianowani na przedstawienie rewirowego spomiędzy stróżów zwyczajnych. Zadanie ich polegałoby na dopomaganiu rewirowym w kontroli ruchu ludności w rewirze, oraz kontroli rewirów nocnych.

Nowość.

Jeden z lekarzy zamieszkałych w okolicy ulicy Wspólnej umieścił przed bramą domu latarkę jasno oświetloną z krótkim napisem: „pomoc w nocy”.

Na Powązkach, poza plantem kolei obwodowej z prawej strony szosy, mają być zbudowane nowe murowane koszary dla wojsk inżenierji. W koszarach tych pomieszczone zostaną: parki telegraficzne, 7 my i 8 my, oraz 4-ty bataljon dróg żelaznych i szkoła saperów; szkoła ta mieściła się dotąd w domach prywatnych na Lesznie, Muranowie i na Czerniakowskiej.

Ostateczny termin uiszczania podatku od psów w ilości po rs. 1 od sztuki kończy się z dniem 13-m kwietnia r. b., poczem właściciele psów opłacać muszą za niewniesienie podatku w czasie właściwym karę po rs. 2

W tych dniach trzy rodzone siostry, panny F., wstąpiły do klasztoru. Dwie z nich odbywają nowicjat u sióstr felicjanek w Krakowie, trzecia zaś znajduje się u sercanek we Lwowie. Ta ostatnia była już narzeczoną i ślub jej miał się odbyć przy końcu ubiegłego tygodnia. Tymczasem narzeczony zapadł na tyfus i po kilkotygodniowej chorobie zakończył życie. Panna F. Zaraz po pogrzebie opuściła Warszawę i udała się do Lwowa dla wstąpienia do zakonu.

Z okolic Warszawy.

Zima bez śniegu i z nader lekkim mrozem sprawiła, iż orka pod zasiewy jarzyny odbywała się już od stycznia. Ryzykowniejsi ziemianie z okolicy podmiejskiej od kilku dni rozpoczęli siew grochu. W ogrodach przystąpiono do robót wiosennych a w inspektach wegetacja ogromna.

Zadzwoń 507 100 657