Polish English Russian

Witam na stronie WarsawGuide.com.pl i zapraszam do zapoznania się z ofertą.
Rober Cymborski. Kontakt tel.: 507 100 657 email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

FacebookTwitterRSS Feed
';

Kurjer Warszawski 4.03.1884 Wtorek, nr 64a,b

Płace stróżów miejskich powiększone zostały z rs. 108 rocznie do rs. 180, a oprócz tego na kupno mioteł wypłacaną im będzie kowta rs. 8 kop. 34 rocznie. Jednocześnie liczba stróżów miejskich zwiększoną została do 40-tu.

W tych dniach nastąpiło otwarcie pierwszej fabryki wyrobów opatrunkowych. Dotychczas środki te przychodziły z zagranicy i, rzecz prosta opłacaliśmy za nie przyzwoity haracz. Nowa fabryka ma być własnością spółki złożonej z kilku lekarzy.

Na ulicy Chmielnej, na przestrzeni pomiędzy Żelazną a Wielką, przystąpiono do naprawy bruku.

W dniu jutrzejszym, o godzinie 11 1/2 przed południem, odbędzie się licytacja na dzierżawę dochodu za prawo wynajmu krzeseł w alejach i na plantach miejskich.

Kupcy sprowadzający z Cesarstwa mrożone ryby, które, jak wiadomo, są przedmiotem ożywionego handlu w obecnej porze postu, uskarżają się na brak mrozu, a ztąd psucie się towaru. To też ceny ryb mrożonych idą ciągle w górę, ku wielkiemu niezadowoleniu kupujących.

Zadzwoń 507 100 657