Polish English Russian

Witam na stronie WarsawGuide.com.pl i zapraszam do zapoznania się z ofertą.
Rober Cymborski. Kontakt tel.: 507 100 657 email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

FacebookTwitterRSS Feed
';

Kurjer Warszawski 4.03.1824 Czwartek, nr 55

W Ostatni Wtorek oprócz Redut, Kasyna i kilkunastu Balów publicznych, w tylu domach prywatnych dano zabawy z tańcami, iż w całej Warszawie iuż niemożna było dostać Muzykantów. Żałowano powszechnie że ieszcze na zakończenie zapust niedano Maskarady, która to zabawa maiąca tyle rozmaitości, zawsze licznych miała Amatorów, Reduty tej zimy nie miały szczęścia, nawet na ostatnią ledwo zebrało się 450 osób, w Ogólności tego Karnawału tyle było zabaw tak w Stolicy iakoteż po miasteczkach i domach Obywatelskich na prowincji, iak oddawna niebywało.

Wczorajszej przeiazdce do Wilanowa posłużyła pogoda. Ekwipażów eleganckich widziano niemało, iuż od godziny 2 popołudniu Nowy świat był napełniony poiazdami wszelkiego gatunku, w Ogólności w Wilanowie znajdowało się powozów 500, a Wiejska Kawa tyle miała gości, iż większa ich połowa nieznalazłszy miejsca, z dziedzińca musiała wracać.

Zadzwoń 507 100 657