Polish English Russian

Witam na stronie WarsawGuide.com.pl i zapraszam do zapoznania się z ofertą.
Rober Cymborski. Kontakt tel.: 507 100 657 email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

FacebookTwitterRSS Feed
';

Kurjer Warszawski 1.03.1834 Sobota, nr 58

Wyrobnik 57 lat maiący, czasowo w Warszawie za kartą pobytu mieszkający, wczoraj w południe przy ulicy Wareckiej w domu pod Nr 1360, w stajni u drabiny dla koni urządzonej powiesił się, przyczyna samobójstwa nie inna, iak tylko zbytni nałóg pijaństwa.

Do nowo zakła[da]iącej się fabryki WYROBÓW GUMMY ELASTYCZNEJ potrzeba kilkanaście DZIEWCZĄT lub CHŁOPCÓW najmniej po lat 12 maiących, do różnych zatrudnień tejże fabrykacji, Rodzice przeto lub Opiekunowie chcący oddać Dzieci swoje do nauki, raczą się zgłosić każdego czasu do Handlu J.L. Wemmera przy ulicy Krakowskie Przedmiwście, gdzie się ułożyć mogą, byle dzieci te miały świadectwa moralnego sprawowania się, posiadaiące choć cokolwiek język niemiecki, tym chętniej przyięte będą.

Jutro u Maiewskiego przy ulicy Bednarskiej, Sniadanie, między innemi: Pasztet z sarny, iarząbków, kuropatw i kwiczołów na gorąco z sosem, Comber, Udziec sarni, Zaiąc, Indyk nadziewanuy z kapustą, Potrawa z pulard z ostrygami, Kotlety i sznicle z groszkiem, Kołdony, Flaki, Kwiczoły i Jarząbki.

Zadzwoń 507 100 657