Polish English Russian

Witam na stronie WarsawGuide.com.pl i zapraszam do zapoznania się z ofertą.
Rober Cymborski. Kontakt tel.: 507 100 657 email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

FacebookTwitterRSS Feed
';

Kurjer Warszawski 28.02.1884 Czwartek, nr 59a, 59b

Pamiątka po Kościuszce

Mieliśmy w tych dniach sposobność oglądać ciekawą pamiątkę po Kościuszce. Jest to książka do nabożeństwa pisana ręką jenerała, a zatytułowana: „Wybór modlitw z różnych modlitewników, dla JW. Panny Ludwiki Sosnowskiej sporządzony przez Tadeusza Kościuszkę”.

Książka ta zawiera 268 stronnic in 8-vo. Oprawną jest w skórę, na której były złote wyciski, jak widać z pewnych śladów, dziś jednak zniszczonych.

Charakter pisma Kościuszki, porównywany z różnemi autentykami autografów, stwierdza prawdziwość cennej pamiątki, która znajduje się w rękach pana Ł. P. Ł. Nabył ową książkę od pewnego szlachcica zagonowego pod Łukowem.

Stróże domów otrzymali polecenie zamykania bram zaraz o zmroku, furtek zaś o godzinie 11-ej wieczorem; przez cały wieczór aż do zamknięcia furtek stróże winni się znajdować przed domami i w ogóle zwracać uwagę, aby podejrzane indywidua nie zakradały się wewnątrz domów.

Zadzwoń 507 100 657